Bucket List – Film z przesłaniem

Bucket List – to film z bardzo ważnym przesłaniem.

W kwietniu w Pradze (Czechy) odbywało się Forum CFO. Miałem tam wykład pt ” Co po karierze jako CFO?”. Jednym z tematów mojego „spicza” był aspekt realizowania swoich marzeń…

…W tzw „wichrze codziennych zajęć” związanych z domem, rodziną, pracą, karierą, zakupami, realizacją ambitnych celów, kolejnymi „to do listami”, nasze marzenia odchodzą na dalszy plan. Czekają na bliżej nieokreślone „kiedyś”. Na więcej czasu, emeryturę, magiczne rozciągnięcie czaso-przestrzeni, …które prawie nigdy nie następuje.

Mimo, że temat jest mi znany od lat, sam się złapałem na tym, że wiele pozycji z mojej „Bucket list” czeka na swoje „kiedyś”.  Mimo, że teoretycznie powinienem mieć czas i możliwości by je „domknąć”, Tematy gdzieś  się gubią, schodzą na dalszy plan, czekają na swoją kolejność. Nie są realizowane, mimo, że mam świadomość ich znaczenia.  Nie wynikają z jakiejś niezaspokojonej płytkiej potrzeby, ale pojawiają się jako „zew duszy”, bardzo głębokie, wręcz egzystencjalne pragnienie „bycia doświadczonym”. Zapewne ich przyczyna wynika z jakiś głębokich podświadomych programów. Nawet jak nie wiem z czego one wynikają, pewne jest dla mnie to, że nie ma sensu czekać na ich domknięcie „aż do końca” lub „w jego okolice” (podobnie jak to robili bohaterowie filmu) ale warto działać od razu….

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *