Prosperity

prosperity

Czym jest dla mnie Prosperity  ?

Wydaje się, że termin ten na stałe zagościł w naszym języku. Popularne i słownikowe znaczenie tego słowa to „długi okres dobrobytu”.
Synonimami są : sukces, rentowność, dobrobyt, bogactwo, luksus, dobre życie, „mleko i miód”, majątek, łatwość, dużo, komfort, bezpieczeństwo, dobre samopoczucie.

W tak zwanym świecie zachodnim, termin ten kojarzy się nam z bogactwem w znaczeniu finansowym. Z majątkiem, dobrobytem, posiadaniem wielu dóbr, życiem na bardzo wysokim poziomie. Prosperity też często utożsamiane jest z dobrą pasją w biznesie. Latami wysokich zysków, świetnych kontraktów i okresem sukcesów.

Kiedyś miałem okazję poznać również znaczenie prosperity według tradycji wschodniej. W Chinach na przykład trzy wielkie błogosławieństwa życia to szczęście, dobrobyt i długowieczność.

Symbolizują je Fu Lu i Shou. Czyli Prosperity (Fu), szczęścia (Lu ) i długowieczności (Shou). Ta koncepcja tradycyjnej chińskiej religii sięgają czasów dynastii Ming (XIV-XVII wiek).

Posągi trzech bogów, symbolizujących te wartości znajdują się na fasadach świątyń ludowej religii, w pradawnych świątyniach, w prawie każdym chińskim domu i wielu chińskich sklepach.  Termin ten jest powszechnie stosowany w chińskiej kulturze na określenie trzech cech szczęśliwego życia.

I takie też znaczenie wydaje się być o wiele bliższe prawdziwemu i pełnemu poczuciu radości i sukcesu. Nie da się przecież czuć szczęścia w życiu osiągając tylko sukces finansowy i majątkowy. Potrzebne jest również udane życie na innych polach. Zdrowie, witalność, miejsce i rola w społeczeństwie, szczęśliwe życie rodzinie, równowaga między pracą a życiem osobisty, to jest prawdziwe prosperity !! Warto o tym pamiętać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *